Pielęgnacja twarzy

KWAS MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy to ekstrat otrzymywany z gorzkich migdałów. Poprzez głęboką penetrację mieszków włosowych i gruczołów łojowych redukuje nadmiar łoju i zmniejsza jego wydzielanie,co odblokowuje zatkane pory.

W wyniku peelingu zmniejsza się ilość zaskórników, poprawia koloryt skóry,gdyż zmniejsza przebrawienia. Jest łagodnym peelingiem, po którym od razu możemy powrócić do normalnej aktywności. Wykonujemy go przez cały rok.

Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry. Rozluźnia połączenia między komórkami naskórka, a cementem komórkowym. W efekcie tego działania następuje złuszczenie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek. Peeling jest delikatny, ale wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki. Dlatego peeling migdałowy łączy się z preparatami nawilżającymi skórę. Zależnie od wymagań i potrzeb skóry można łączyć w jednym zabiegu kwas migdałowy np. z pirogronowym (działa antybakteryjnie) oraz z mikrodermabrazją (czyli mechanicznym złuszczaniem skóry).

Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Kwas migdałowy działa silniej niż glikolowy, ma jednak większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę, co sprawia, że nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień.

Powrót
Projekt i realizacja virtualmedia.pl